En Ucuz
SSL Sertifikaları

Hem Google’da Üst Sıralara Yükselin, Hem de Güvenliğinizi Garanti Altına Alın!

Hızlı Kurulum ve %100 Tarayıcı Desteği
Tüm Bankalarla Uyumlu Güçlü Şifreleme
Google Sıralamasında Yükselme Avantajı

  • DOĞRULAMA
   DV

   GÜVENLİ
   Güvenli Bağlantı

   GARANTİ
   10.000$

   ŞİFRELEME
   128/256 Bit

   SUBDOMAIN
   Sadece www

   MOBİL
   Mobil Uyumlu


  • DOĞRULAMA
   DV

   GÜVENLİ
   Güvenli Bağlantı

   GARANTİ
   250.000$

   ŞİFRELEME
   128/256 Bit

   SUBDOMAIN
   Sadece www

   MOBİL
   Mobil Uyumlu


  • DOĞRULAMA
   EV

   GÜVENLİ
   Güvenli Bağlantı

   GARANTİ
   1.750.000$

   ŞİFRELEME
   128/256 Bit

   SUBDOMAIN
   Sadece www

   MOBİL
   Mobil Uyumlu

SSL Sertifikasıyla Güvendesiniz

Verilerinizi şifreleyebilir, kullanıcılarınıza gönül rahatlığı içerisinde güvenli hizmetlerinizi ve ürünleriniz sunabilir, arama motorlarında yükselebilirsiniz.

Gelin Sizi Google'da Yükseltelim

Google, SSL Sertifikası’na sahip HTTPS url yapısındaki internet sitelerini arama sonuçlarında önceliklendirerek, onları daha üst sıralarda listelemektedir.

Güçlü Şifreleme

İnternet sitenizin veri trafiğinin tamamı güçlü şifrelemeyle güven altına alınır. Üyelik, kredi kartı ve bunlar gibi son derece önemli ve hassas bilgilerden herhangi birinin kötü niyetli şahıslar tarafından ele geçirilmesi bu sayede engellenmiş olur.

Hızlı Kurulum

Değerli vaktinizi ve sabrınızı, kuruluma harcayacağınız uzun bekleme süreleriyle kaybetmenize gerek kalmayacak. Çünkü CLOUDSPEX sunucularımızda barındırdığımız internet siteleriniz için otomatik olarak kurulum yapılmasını biz zaten sağlamaktayız.

Tüm Bankalarla Uyumlu

CLOUDSPEX internet sitemizin vasıtasıyla satın almayı tercih edeceğiniz SSL sertifikalarının hepsi, müşterilerine hâlihazırda Sanal POS Hizmeti vermekte olan tüm bankalarla ve ödeme sistemleriyle %100 uyumludur.

Paket Karşılaştırma ve Detayları

İhtiyacınıza En Uygun SSL Sertifikası Paketimizi Seçmeniz İçin Karşılaştırmalı Özellikler

Positive SSL Comodo SSL Positive SSL Wildcard EV SSL
Aylık Ücret 0.24 Aylık 1.09 Aylık 1.57 Aylık 3.48 Aylık
Kurulum Süresi 5 Dakika 5 Dakika 1-3 Gün 1-7 Gün
Belge Gerekliliği
Yeşil Adres Çubuğu
Subdomain Desteği
Mobil Uyum
SEO Desteği
Kurumsal Doğrulama
Teknik Özellikler
Şifreleme 128/256 Bit 128/256 Bit 128/256 Bit 128/256 Bit
Yeniden Kurulum
SHA-2
RSA / DSA
Tarayıcı uyumluluğu %99.6 %99.6 %99.6 %99.6
Garanti Bedeli 10.000$+ 250.000$+ 10.000$+ 1.750.000$+
Fiyatlar
Aylık Ücret 0.24 Aylık 1.09 Aylık 1.57 Aylık 3.48 Aylık
12 Ay 2.90 13.07 18.88 41.76
24 Ay 8.71 26.14 37.76 65.36
Satın Al Satın Al Satın Al Satın Al

Sıkça Sorulan Sorular

SSL Sertifikası hizmetimizle ilgili olarak aklınıza takılabilecek bazı soruların yanıtlarını bu bölümde bulabilirsiniz.

SSL (Güvenli Yuva Katmanı) sertifikası, bir internet sitesinin kimliğini doğrulayan ve SSL teknolojisini kullanan bir sunucuya gönderilen bilgileri şifreleyen dijital sertifikaya verilen isimdir. Şifreleme terimiyse, verileri şifresi kırılamayan ya da hack yoluyla çalınamayan; ve yalnızca doğru şifre çözme anahtarıyla okunabilir hâle çevrilebilen bir formatta bir araya getirme sürecine denir.

Sertifika, internet üzerinden web sayfası aracılığıyla ticarî faaliyette bulunulması durumunda, söz konusu internet sitesinin sahibi ve/veya yönetmekte olan çevrimiçi kurumun veya firmanın bilgilerini ve verilerini belirleyen elektronik "şifre" görevini görür. İnternet kullanıcıları herhangi bir sitenin Web sunucusuna kendilerine ait özel ve gizli bilgilerini alışveriş ve benzeri amaçlarla göndermeye çalıştıklarında, kullanıcıların internet tarayıcıları ilgili sunucunun dijital sertifikasına erişerek, o internet sitesiyle güvenli bir şekilde bağlantı kurulmasını sağlarlar.

Standart SSL Sertifikaları, bir kişinin ya da bir kuruluşun kendisine ait olan alan adını onaylayarak kullanabileceği SSL Sertifika çeşididir. Yalnızca kendi alan adınıza kurulabilen Standart SSL sertifikaları, alt alan adları (Subdomainler) için geçerli değildir. SSL sertifikasını sağlayan herhangi bir firma, kontrollerini belirli doğrulama yöntemleriyle gerçekleştirir ve sertifikayı bunlara bağlı olarak oluşturur. Standart SSL sertifikaları diğer sertifika çeşitlerine göre fiyatsal olarak daha ucuzlardır ve daha düşük sigorta değerlemesine sahiptirler.

Tüm Standart SSL sertifikalarının istisnasız olarak her biri, sadece tek bir alan adı için doğrulanıp kullanılabilecekleri şekilde imzalanmaktadırlar. Wildcard özelliği olan SSL sertifikalarıysa, tüm alt alan adlarını yani Subdomainleri de kapsamaktadırlar. Diğer bir deyişle, eğer internet siteniz birden çok alt alan adına sahipse ve bu alt Domainlerinizde SSL sertifikası kullanmayı arzu ediyorsanız, ilgili alt Domainlerinizin her biri için ayrı ayrı SSL sertifikaları satın almanızın yerine, tümü için tek bir Wildcard SSL sertifikası alarak kullanmanız kesinlikle daha pratik ve ekonomik bir çözüm olacaktır.

Kurumsal SSL (Extended Validation EV SSL), tek bir alan adı için doğrulanıp kullanılabilen, dilimizde "Genişletilmiş Doğrulama" anlamına karşılık gelen SSL sertifikasıdır. Bu sertifika türü, alan adınızla birlikte organizasyonunuzun tümünün doğrulanmasını sağlar. İnternet dünyasının en üst seviyedeki güvenlik önlemi olarak tasarlanmış bu sertifikayı kullanmanız durumunda, internet sitenizin adres çubuğu, kurumsal/markasal/kimliksel aidiyetini ve özgünlüğünü temsil edecek şekilde "yeşil" renkte görünür. Kurumsal SSL (EV) sertifikası firmanızın internet sitesine diğer sertifikalardan farklı olarak kurumsal bir görünüm kazandırmanızı sağlayacağından, olası kimlik/marka/telif hakkı/ fikrî ve sınaî mülkiyet hakları gibi hırsızlıklara ya da yolsuzluklara karşı da son derece önemli bir önlem almış olursunuz.

Şirketlere yönelik Organizasyon Doğrulama SSL Sertifikası (Organization Validation OV SSL), sertifikayı talep eden kurumun resmî evraklarla doğrulanması işlemiyle tahsis edilen, maksimum güvenlik ve güvenilirlik gerektiren web uygulamalarında kullanılan ve yüksek sigorta değerlemesi sağlayan SSL sertifikaları çeşididir.

Şirketler için (OV) SSL sertifikaları, sadece ticari kuruluşlar tarafından alınabilmektedirler. Sertifikanın aktivasyonu için ticari kurumun faaliyet belgesi, marka tescil belgesi, ticaret sicil gazetesi, elektrik faturası gibi o kurumun gerçek ve resmî varlığını ve faaliyetlerini kanıtlayan belgelerin yetkili mercilere ibra edilmeleri istenmektedir.

SSL Sertifikası kurulumu, internet sitenizin bulunduğu platform ve kullanmakta olduğunuz Hosting kontrol panelinin işlevlerine göre değişkenlik göstermekle birlikte, genel olarak kısa süren, basit ve kolay bir işlemdir.

Hayır, herhangi bir Hosting hizmetinizi illaki bizden satın almanız (veya almış olmanız) gerekmiyor. Ancak, eğer arzu ederseniz, mevcut servis sağlayıcınızdan daha önceden satın almış olduğunuz alan adı hesabınız ya da hesaplarınız için SSL Sertifikalarını CLOUDSPEX'ten temin edebilirsiniz.

Bu önemli hususla ilgili olarak size şu tavsiyelerde bulunabiliriz:

 • Kişisel veya standart kurumsal bir internet sitesine sahipseniz, Hızlı Kurulum SSL sertifikalarını tercih edebilirsiniz,
 • Bir e-ticaret siteniz veya platformunuz varsa, Kurumsal ve Şirketler için oluşturulmuş SSL sertifika seçeneklerini değerlendirebilirsiniz,
 • Büyük ölçekli kurumsal ve/veya e-ticaret siteleriniz ve çoklu alt alan adı (Subdomain) koruması içinse Wildcard SSL çözümlerini satın almayı gönül rahatlığı içerisinde seçebilirsiniz.

SSL Sertifikalarınca verilen Garanti Bedeli; satın aldığınız ilgili SSL Sertifikasının, o sertifika kaynaklı olarak oluşabilecek herhangi bir hatalı işlem, teknik bir aksaklık veya güvenlik sorunu durumunda tarafınıza ödemeyi taahhüt ettiği ücrete/bedele denir. Bu garanti bedelleri, SSL türlerine göre değişiklik göstermektedirler. Her SSL Sertifikası ürününün yanında, taahhüt ettiği garanti bedelinin tutar bilgisi mutlaka yer almaktadır.

Tarafınıza gönderilen e-posta mesajının içerisindeki ilgili alanı onaylamanızdan hemen sonraki işlemlerinizi tamamlamanız, ortalama olarak yaklaşık 10 dakikanızı alacaktır. Ancak belge ibraz edilmesini gerektiren SSL Sertifikalarındaysa, bu işlem 1 ile 30 gün arasında (kısaca en geç 1 ay içerisinde diyelim) sürebilmektedir.

Evet. SSL Sertifikaları her bankayla uyumludur.

Bir SSL Sertifikasını kurabilmeniz için, öncelikle SSL desteği bulunan bir alan adı hesabınızın olması gereklidir. Eğer alan adı hizmetinizi CLOUDSPEX’ten satın almadıysanız, hâlihazırdaki Hosting sağlayıcınızla iletişime geçerek, hizmetinizin SSL kurulumu için uygun olup olmadığını öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Şirketler için SSL (Organization Validation OV) ve/veya daha büyük ölçekteki Kurumsal SSL (Extended Validation EV) SSL Sertifikalarına sahip olmanız açısından; evet, firmanızdan resmî olarak talep edilen birtakım belgeleri (ticari kurumunuzun faaliyet belgesi, markanızın tescil belgesi, ticaret sicil gazetesi, elektrik faturası vb.) ibraz etmeniz gerekmektedir. Ancak bu ikisinin haricindeki diğer SSL Sertifikalarını satın almanız için herhangi bir belgeyi ibraz etmeniz gerekli değildir.

Sanal POS hizmetiniz için satın almanızın özellikle zorunlu olduğu bir SSL Sertifikası bulunmamaktadır. Bu bağlamda, herhangi bir SSL Sertifikasını satın alabilirsiniz. Ancak bu husustaki en doğru bilgiyi sanal pos sağlayıcınız ve çalışmakta olduğunuz bankanız aracılığıyla edinebilir, size uygun paketlerimiz dâhilindeki SSL Sertifikalarını bu yönde inceleyerek, sizin açınızdan en sağlıklı ve verimli çözümü tercih edebilirsiniz.